Sabahları yüzümüz neden şişer?

Sabahları neden yüzümüz şişmiş bir şekilde uyanırız? Ve bu durumdan nasıl kurtulabiliriz? Bu durum çoğunlukla beslenme ve yaşam tarzındaki ufak değişikliklerle önlenebiliyor. Ancak uyandığınızda aynada gördüğünüz yüzdeki şişlikler uzun zamandır geçmiyor, rahatsız edici bir boyuta ulaşıyorsa ya da bir anda ortaya çıkan yüzün belli bir bölümünde toplanmış şişlik varsa elbette doktora başvurmalısınız.  (daha&helliip;)

Devamı...

“Hormonal göbek” neden olur?

Bazen göbek çevresindeki aşırı yağlanma ve bölgesel kilo fazlası hormonlardan kaynaklanır. Hormonlar, metabolizma, stres, açlık, cinsel dürtü dahil olmak üzere pek çok bedensel işlevi düzenlemeye yardımcı olurlar. “Hormonal göbek” olarak bilinen karın çevresinde kilo alımı, bazı durumlarda hormonal dengesizliklerden kaynaklanabilir. Şimdi bunları irdeleyelim. (daha&helliip;)

Devamı...

Akciğer kanserlerinin hangisi daha iyidir?

Akciğer kanserleri iki ana gruba ayrılır: Küçük hücreli akciğer kanseri ve küçük hücreli olmayan akciğer kanseri. Farklı hücre yapılarına sahip bu türlerin ilerleme hızları, yayılma yolları ve görünümleri farklıdır. İsminden de anlaşıldığı gibi, küçük hücreli akciğer kanseri hücreleri mikroskop altında küçük ve yuvarlak görünür. Küçük hücreli olmayan akciğer kanserinin hücreleri daha büyüktür. (daha&helliip;)

Devamı...

Ozon tedavisi nedir?

Hücrelerin oksijenlenmesini artırma açısından ozon tedavisi, inanılmaz bir gençleştirme (anti-aging) aracı olmasının yanı sıra çeşitli kronik hastalıklar için bir tedavi yöntemidir. Ozon tedavisi bağışıklık sistemi üzerindeki etkilerinden dolayı kanserin yanı sıra akut veya kronik viral, fungal veya bakteriyel enfeksiyonları hedefleyen tedavi planlarının bir bileşeni olarak da kullanılabilir. (daha&helliip;)

Devamı...

Ağrılı gaz çıkarma hastalık belirtisi olabilir

Gaz çıkarmak, sağlıklı bir sindirim olayıdır. Bakteriler kalın bağırsakta karbonhidratları parçaladığında bağırsak gazı ortaya çıkar. Sağlıklı bir insanın geğirme ve bağırsak gazı çıkarma yoluyla günde 10 ila 20 kez gaz çıkarması normaldir.  Daha sık gaz nöbetleri yaşayan kişiler, neyi ne zaman yediklerini ve içtiklerini takip etmelidir. Kayıt tutmak, kişinin karın rahatsızlığını tetikleyen yiyecek ve içecekleri belirlemesine ve bunlardan kaçınmasına yardımcı olacaktır. (daha&helliip;)

Devamı...